Detta händer i höst hos ditt Dive Team
Plocka upp kalenderna och boka in följande datum i höst
Denna dag samlas vi för att gemensamt rensa havets botten från det skräp som samlats under sommaren. En gedigen insats som gör skillnad! I samband med detta event håller vi utbildningen Dive Against Debris.
Fredagar i oktober håller vi butiken öppen till klockan 21.00. Detta skapar en möjlighet att starta helgen på bästa sätt. Nämligen genom att göra ett nattdyk så snart mörkret fallit över Släggö.
Det traditionsenliga Divers Night! 20.25 bryter vi ytan och lyser upp Släggö med vårt gröna sken!Ett event som pågått under många år där dykare världen över dyker vid samma tidpunkt.
En upplevelse i äventyrets tecken. Ett tvådagars äventyr med guidad äventyrsvandring och dykning på 80meter under jord i bland annat den magnifika Indy-salen.
Mer info kommer inom kort.